Cargando...
Recursos educativos
-
Nivel educativo
-
Competencias
-
Tipología
-
Idioma
-
Tipo de medio
-
Tipo de actividad
-
Destinatarios
-
Tipo de audiencia
-
Creador
Lo más buscado
-
Amplia. Activitat 1
EduBook Organización
- 603 visitas
Fixa't en els esquemes i escriu el signe a cada comparació: 1 3 1 6 3 4 4 5 3 6 1 2
-
Avaluació de les competències bàsiques 1 - Avaluació de les competències...
EduBook Organización
- 600 visitas
Avaluació de les competències bàsiques 1
-
Practica. Activitat 2
EduBook Organización
- 601 visitas
Indica quina lletra de la recta numèrica següent representa el resulat de cadascuna de les sumes: 3 5 + 5 5 → 1 5 + 4 5 → 1 + 3 5 → 2 5 + 2 5 → …
-
Practica. Activitat 1
EduBook Organización
- 601 visitas
Indica la fracció que correspon a cada lletra: P → R → M → N → S →
-
Avaluació. Activitat 1 - Operacions amb fraccions
EduBook Organización
- 595 visitas
Explica com es calcula la fracció d'un nombre.
-
Avaluació. Activitat 2 - Operacions amb fraccions
EduBook Organización
- 593 visitas
Explica com se sumen fraccions amb denominadors iguals.
-
Avaluació. Activitat 5 - Operacions amb fraccions
EduBook Organización
- 597 visitas
Què és una dècima? Com l'escrius?
-
Amplia. Activitat 1
EduBook Organización
- 601 visitas
Indica què és més gran: 2 unitats o 24 dècimes → 25 mil·lèsimes o 3 centèsimes →
-
Autoavaluació. Activitat 5 - Operacions amb nombres decimals
EduBook Organización
- 602 visitas
Un quilo de bombons val 37 €. Calcula'n el preu de 3,5 kg. El preu dels 3,5 kg és €.
-
Repàs. Activitat 2
EduBook Organización
- 592 visitas
Resol les expressions següents: 13 + 4,5 × 6 = 17 – 6,2 : 2 = 3,2 × (40 – 5) = 150 – (47,8 + 12,7) =